Dugnad for klubben er trivelig og lønnsomt.

Nytt system gjeldende fra 1.4-2026

 Systemet blir som følger:

  • Dugnad vil bli arrangert etter behov, det vil da bli lagt ut i Spond. Det vil bli begrenset antall deltagere. Dette justeres ut i fra hva som skal gjøres. Det vil da bli først til mølla prinsippet som gjelder. Timene kompenseres som vanlig med kr. 50,- time (timeliste legges i perm på klubbhuset).
  • Dugnad komitéer: De som ønsker å bidra til dugnad utenom bane komité, og slik få kompensert innsats på kontingent med kr. 50,- pr time, melder seg inn i dugnadsgjengen til leder i den komitéen de ønsker å delta i. 
  • Vi har Bane, Turnerings, Hus/Arrangement, VTG og Aktivitets, og Simulator komité i klubben. Leder i hver komité fordeler oppgaver og timer på en rettferdig måte ut fra de arrangementer og behov det er til enhver tid. Slik blir dugnadstimene rettferdig delt på de som ønsker å bidra.

VIKTIG: Sørg for at komité leder attesterer de timene du har deltatt i.


Bli med på dugnader for klubben

Sosialt, trivelig og lønnsomt

Det er ingen dugnadsplikt i Rauma Golfklubb, men medlemmer har et tilbud som kan redusere spillerettavgiften med 2500 kroner.

Dugnadstilbudet gjelder for alle medlemmer over 13 år. Hver time dugnad godtgjøres med 50 kroner, inntil max 2500 kroner for sesongen. Opptjent dugnadsgodtgjørelse avregnes på neste års faktura for kontingent og spillerett.

Tilbudet gjelder ikke for barn.

Alt gratisarbeid er dugnad

Alt arbeid som utføres for klubben, noteres som dugnadsinnsats, og hver time skal føres inn med navn og antall timer i dugnadsprotokollen som ligger i klubbhuset. 

Alt arbeid for klubben kan registreres som dugnad enten det gjelder klipping, raking, såing, maling, vasking, opplæring av andre, servering, vanning, luking , komitearbeid eller andre oppgaver som klubben har behov for.


Under dugnad
Banen kan være stengt for spill, for lokale medlemmer i tidsrommet dugnaden pågår. 

Rauma Golfklubb jobber hardt for at alle medlemmer skal hygge seg og ha det trivelig i golfanlegget vårt.
Dugnader bidrar til å nå det målet. Du utfører en eller flere oppgaver sammen med andre medlemmer.
Dere prater, forteller gode historier, tar en pust i bakken med kaffe eller brus og blir godt kjent med hverandre.
Vi har imidlertid full forståelse for at noen ikke har anledning til å stille på dugnad og ønsker alle velkommen opp på banen uansett!