Bilen er innkjøpt med 50 % støtte fra Norges Idrettsforbund sine midler til fysiske forflyttningshemmede som har fortrinnsrett ved bruk.
Bilen skal hver morgen være oppladet og ettersett slik at alt er i orden.
Bilen er forsikret av klubben og forsikringen gjelder eventuelle skader på tredjeperson samt fører og en passasjer.
Leietaker skal følge klubbens retningslinjer for bruk og sørge for at eventuelle skader/mangler straks meddeles baneansvarlig.
Følgende retningslinjer gjelder:
Kontakt klubben for leie
Leietaker skal sette seg godt inn i start, stopp, brems etc. før oppstart
Prisen for 9 hull er kr 200,- og for 18 hull kr 300,- og skal betales på Tidypay ved scanning av Qr- code før oppstart.
Hvis det er flere som ønsker bilen brukt enn hva som er mulig følges pkt. 1. Er det flere enn 2 forflyttningshemmede som ønsker å bruke bilen, skal de som bestilte først ha fortrinnsrett. Hvis det er 2 som ønsker å bruke bilen skal disse settes i samme flight og bruke bilen i fellesskap.
Et laminert sett av regler for bruk av golfbilen skal være fast i golfbilen slik at alle brukere er klar over reglene.
Styret 07.04.2015
RETNINGSLINJER FOR LEIE AV GOLFBIL
1. Bilen tillates brukt bare på klubbens bane.
2. Det er ikke tillatt å kjøre på utsalgene (tee) og det skal stoppes minst 10 meter fra alle greener.
3. Det er ikke tillatt å bruke bilen i sidevannshinder eller i røff.
4. Avfall etc. skal fjernes etter bruk og bilen skal forlates i samme stand som den ble utlevert i.